Mūsu stāsts

 


Promenade Hotel Liepāja piedāvā 58 induviduāla dizaina viesu istabas, 7 elegantas conferenču un pasākumu telpas ar ietilpību līdz pat 200 personām. Katra viesu istaba ir īpaša ar induviduāli izstrādātu daizainu. Viesnīcas interjērā izmantoti dabīgi materiāli – koks, ķieģelis, metāls, lins lai radītu siltu un mājīgu atmosfēru. Piecu zvaigžnu, dizaina viesnīca "Promenade Hotel” atrodas vēsturiskā ķieģeļu ēkā paša Liepājas sirdī, tikai dažus metrus no tirdzniecības kanāla, dažu soļu attālumā no Baltijas jūras.

 


 

kategorija kopš 2008

kategorija kopš 2008

Vēsture

Liepāja – pilsēta ar gadsimtiem senu un bagātu vēsturi. Teju deviņsimt gadu skarbajos Kuršu vēju un balto pludmales smilšu pulēta un jūras bangu auklēta, pilsēta joprojām saglabājusi senā Līvas ciema neatkārtojamo pievilcību. Daļa šīs senās piejūras zvejnieku, kuģotāju un ceļotāju pilsētas vēsturē ir arī viesnīcai „Promenade Hotel”.

 

Ostas apkārtnes vēsture sniedzas tālajā 18. gadsimta sākumā, kad divi turīgi vācu tirgotāji Lorencs Joahims Hike un Antons Vite organizēja vērienīgu kuģu kustību, sagaidot preču kuģus no tālām un eksotiskām zemēm. Ievestās preces – audeklus, labību un sāli – vācu tirgotāji glabāja lielajā, no tumšsarkanajiem ķieģeļiem celtajā ostas spīķera noliktavā, kas nu ir pārtapusi par “Promenade Hotel”.

Pateicoties savam ieguldījumam pilsētā, Hike un Vite Liepājas vēsturē ierakstījuši savu vārdu ne tikai kā bagāti tirgoņi, bet arī lieli labdari un filantropi, kas atbalstījuši piejūras pilsētas uzplaukumu. Pusotru gadsimtu pēc Hikes un Vites dzīves, ostas spīķera ēka kalpoja kā noliktava tirgotāju atvestajām precēm.

 

2007. gadā senā spīķera apkārtne piedzīvoja atdzimšanu, lai sagaidītu pilsētas viesus no tuvām un tālām zemēm nu jau jaunā veidolā. Šodien 18. gadsimtā celtais ostas spīķeris ir pārtapis modernā dizaina viesnīcā ar elegantu restorānu un mākslas galeriju. “Promenade Hotel’ nav tikai viesnīca – tas ir stāsts par tāliem ceļojumiem, ko turpina stāstīt vecās spīķera ēkas tumšsarkanie ķieģeļi, senlaicīgās koka sijas un grīdas dēļi. Lūkojoties no viesnīcas logiem, kuģi ostas kanālmalā turpina stāstīt seno stāstu par pasaules ceļojumiem, pēc kuriem vienmēr atgriezties mājās.